Ne csak a diákot lásd a padban, hanem a Gyermeket is...
... aki lehet éppen éhes, mert nem kapott enni otthon, vagy szomorú, mert bántódás érte, de lehet elkeseredett is, mert problémái vannak. Az alulteljesítésnek elsősorban lelki okai vannak, tehát ezeket a gátakat kell feloldani ahhoz, és nem a teljesítményt erőltetni.
Nem aszerint tehetséges a gyerek, hogy bírja-e a matekot vagy sem. Lehet kiváló kézügyessége van vagy nagyon szépen énekel, vagy egyszerűen a mások megsegítése teszi boldoggá. A tehetség sokszínű, és kibontakoztatása útjában legtöbbször az ítélkezés, címkézés, barátságtalan és ellenséges megnyilvánulás áll.
Patrícia rengeteg gyakorlatot hozott magával. Ezeknek egyrésze az érzelmek megnyilvánulásának, felszínre hozatalának nyújtott keretet, más része pedig a társas kapcsolatok erősítésére fektette a hangsúlyt. Így megértettük a végén, hogy nem bonyolult megoldásokban kell gondolkoznunk, ha egy gyermek alulteljesít. Egyszerűen megértésre és elfogadásra van szükség a többiek, a mi részünkről. Ehhez meg kell nyitni a csapokat, kiengedni a gyermekben lévő feszültséget, erősíteni a pozitív oldalt, és helyzetbe hozni, hogy másokkal együttműködjön. Erről szóltak a figyelemgyakorlat, értékek háza, érzéskártyák, dícséret fája és még sok-sok játékos módszer, amit közösen kipróbáltunk a hétvégén.
Az alulteljesítő tehetségek fejlesztése módszertani műhely az EKA210-YOU - Kisléptékű partnerségek az ifjúság területén / Erasmus + program által támogatott Alulteljesítő tehetségek fejlesztése az elfogadóbb és befogadóbb tehetségbarát társadalomért! c. projekt keretében valósult meg.
Szervező: Amőba Alapítvány
Előadó szaktréner: Csemer Patrícia, a Létra Egyesület veztője, Magyarország