Manapság sok fiatal küszködik önmagával, tehetségének kibontakozását, személyiségének szabad megnyilvánulását belső és külső gátak akadályozzák. A belső akadályok, mint önbizalomhiány, leértékelődés, frusztráltság az önismeret hiányából fakadnak. A drámapedagógia út önmagunk megismerése felé. Célja, a lélek, a szellem és a test harmóniájának megtalálása a formálható és fogékony kamaszok életében. A fiatal generáció számára elengedhetetlen a segítségnyújtás útkeresésükben, ezáltal közelítve egy boldog és kiegyensúlyozott jövő felé, nemcsak az egyén, de a közösség életében is. A színházinevelés-program célja összekapcsolni a színházat a fiatalok mindennapi tapasztalataival, azaz testközelbe hozni egy adott előadás mondanivalóját a tinédzser lélekhez. Fontosnak tartjuk érzékennyé tenni őket a minket körülvevő társadalmi problémákkal szemben, valamint növelni szociális felelősségvállalásukat. Egy alternatív pedagógiai módszer, amely nemcsak színházszerető, de –értő közönség (ki)nevelésén is munkálkodik.
Matematika felkészítők érettségiző diákoknak
Matematika felkészítők érettségiző diákoknak
ENP-KP-1-2024/1-000298 sz. projekt
2024 októberében öthónapos intenzív matematika érettségi felkészítő indult az Amőba alapítvány székhelyén, a képzést a megyeszékhely liceumaiban népszerűsítettük. 17 diák iratkozott a Székely Mikó kollégiumból, Berde Áron Gazdasági Liceumból, valamint a Református Kollégiumból. A felkészítő célja, hogy segítsünk az érettségi előtt álló fiatalokon sikeres vizsgát tenni, a matematikai ismeretek rendszerezésével és gyakorlásával. A képzés heti rendszerességgel zajlik 2 órás blokkok keretében, a felkészítőket Maroscher László, több évtizedes tapasztalattal rendelkező matematika szakos tanár tartja. A felkészítő 2025 márciusában ér véget.
Létra projekt záróesemény Budapesten
2024.február 3.-án az “Alulteljesítő tehetségek fejlesztése az elfogadóbb és befogadóbb tehetségbarát társadalomért” c. Erasmus + projektzáró eseményen vettünk részt Budapesten, a Benczúr Hotel rendezvénytermében. Kétéves Erasmus projekt zárult, amelynek vezető partnere a Létra Egyesület, Magyarországról, és projektpartnerek pedig a Móra Egyesület Keviből (Délvidék) és az Amőba Alapítvány (Székelyföld, Románia). A projekt ráirányította a figyelmet az alulteljesítés problémakörére, és hasznos tapasztalatokat/megoldásokat hozott.
LÉTRA PROJEKT - Alulteljesítő tehetségek fejlesztése / 2023.10.14
Ne csak a diákot lásd a padban, hanem a Gyermeket is...
1. oldal / 5