Az Amőba Alapítvány a Kovászna Megye Tanácsa támogatásának köszönhetően 2019. október 28. – November 01. periódusban egyhetes interaktív foglalkoztató tábort szervezett magyar anyanyelvű kisiskolásoknak Mese, ének, tánc! 2 címmel. A nyári szünetben már volt ennek a tematikájú tábornak egy első fázisa, a gyerekek nagy része már nyáron is részt vett a programban.
A tevékenységek minden nap 9 és 15 óra között zajlottak az alapítvány székhelyén, 13 órakor közös ebéden vettek részt a gyermekek.. Az interaktív foglalkoztatón óvodások és kisiskolás diákok vettek részt sepsiszentgyörgyi tanintézményekből (Váradi József Általános Iskola, Székely Mikó Kollégium, Nicolae Colan általános Iskola, Református Kollégium, Hófehérke Napközi, Kőrösi Csoma Sándor Napközi).
A táborba való jelentkezést az alapítvány Facebook oldalán hirdettük meg, valamint kiküldtük a civil listákra, ahonnan partnereink is tudtak segíteni a mozgósításban. A táborban összesen 12 gyerek vett részt.
A tábori alapfoglálkozások vezetője Tőkés Csaba Zsolt és Tőkés Edit voltak, hivatásos táncosok, akik a zenei, hangszeres és táncos ismeretek átadásáért voltak felelősek. Mivel ők napi szinten foglalkoznak gyerekekkel könnyen megtalálták a közös hangot, nagy elismerésnek örvendtek a gyerekek körében, magas szintű szakértelemmel, lelkesen, vidáman és odaadóan végezték munkájukat. A táncos-zenés tevékenységek a délelőtti órákban zajlottak, szünetekkel, 9-13 óra között.
A mesés tevékenységek Bereczki Kinga irányításával zajlottak, ahol a bevállalósabb gyerekek a színészi készségeiket is kipróbálhatták. A foglalkozás naponta 14-15 óra között zajlott. A minden szentek és halottak napi ünnepkör a tábor idejére esett, így a megemlékezés is programpont volt. A hideg ellenére a gyerekek áldozatos munkával virágot ültettek az első világháborúban elhunyt katonák sírjára, megemlékeztek Gáll Lajosról is, és megismerkedtek az 1936-ban olimpiai aranyérmet nyert maratoni futó életével.
Az egyhetes Mese, ének, tánc! elnevezésű, tábor formájában megvalosított projekt a gyermekek személyiségének harmónikus fejlődésében játszott nagy szerepet. A zenével való kapcsolódás, az éneklés, a tánc, a mesehallgatás mind-mind egy feltöltődött, ellazult, harmonikus állapotot eredményezett. A zene számos olyan készséget és képességet fejleszt, amely lehetővé teszi a gyermekek személyiségének harmónikus fejlődését, és gondolkodásfejlesztő hatásánál fogva magasabb tanulmányi átlagot eredményez, a teljes személyiség kibontakoztatásának fontos eszköze. Erre az útra terelte a tábori a program a gyerekeket, rajtuk keresztűl mutatott irányt a szülőknek, hogy haladjanak a zene útján, mivel előnyüket szolgálja.
A programot támogatta Kovászna Megye Tanácsa