Témakörök:
I. a.) Az én falum/városom: műhely 2–4. osztályosoknak
b.) Az én falum/városom: műhely 5–8. osztályosoknak
A műhelyre 5 fős (4 gyermek és 1 felnőtt) csoportok jelentkezését várjuk.
Néprajzi gyűjtés: Ritka növények/állatok a településünk környékén; gyógynövények, gyógyvizek; hagyományos ételek. Népi mesterségek a falunkban/városunkban.
Épített örökségünk: Régi épületek a falunkban/városunkban.
Régi írások faggatása: A falu/város valamely neves szülöttének bemutatása a településen fellelhető írásos és tárgyi dokumentumok, szóbeli emlékek felhasználásával.
Interjú: A település 70 év fölötti lakosainak faggatása: hajdani életvitel, szokások, táplálkozás, iskola stb.
II. Forrás-kincsünk
Műhely 7–11. osztályos diákoknak 8 fős (6 tanuló + 2 felnőtt) csoportok benevezését várjuk. A műhely célja a helyi/környékbeli vízforrás(ok) feltérképezése és rendbetétele, a munka népszerűsítésére a helyi közösségben.
III. Székelyföld teleobjektíven keresztül
Műhely 5–12. osztályos diákoknak, valamint egyetemistáknak. Egyének, csoportok vagy osztályok jelentkezését várjuk. A diákok fényképezőgép objektívjén keresztül mutatják be Székelyföldet, azt a világot, amelyben szüleik, nagyszüleik élnek/éltek, amelyben ők maguk is nevelkednek.
IV. Székfoglaló
Informatikai műhely 5-12. osztályos diákoknak, valamint egyetemistáknak. Egyének, csoportok vagy osztályok jelentkezését várjuk. A műhely ideje alatt Székelyföldhöz vagy a székelységhez kapcsolódó interaktív/digitális játékok születnek online vagy offline formátumban.
A csapatok programba való jelentkezését 2017. október 9.-ig fogadjuk az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.
Részletek a www.tehetsegpont.ro oldalon
A programot az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatja.