engl zaszloro zaszlohu zaszlocivek logo web

Témakörök:
I.  a.) Az én falum/városom: műhely 2–4. osztályosoknak
    b.) Az én falum/városom: műhely 5–8. osztályosoknak
A műhelyre 5 fős (4 gyermek és 1 felnőtt) csoportok jelentkezését várjuk.

Néprajzi gyűjtés: Ritka növények/állatok a településünk környékén; gyógynövények, gyógyvizek; hagyományos ételek. Népi mesterségek a falunkban/városunkban.

Épített örökségünk: Régi épületek a falunkban/városunkban.

Régi írások faggatása: A falu/város valamely neves szülöttének bemutatása a településen fellelhető írásos és tárgyi dokumentumok, szóbeli emlékek felhasználásával.

Interjú: A település 70 év fölötti lakosainak faggatása: hajdani életvitel, szokások, táplálkozás, iskola stb.

II.  Forrás-kincsünk
Műhely 7–11. osztályos diákoknak 8 fős (6 tanuló + 2 felnőtt) csoportok benevezését várjuk. A műhely célja a helyi/környékbeli vízforrás(ok) feltérképezése és rendbetétele, a munka népszerűsítésére a helyi közösségben.

III. Székelyföld teleobjektíven keresztül
Műhely 5–12. osztályos diákoknak, valamint egyetemistáknak. Egyének, csoportok vagy osztályok jelentkezését várjuk. A diákok fényképezőgép objektívjén keresztül mutatják be Székelyföldet, azt a világot, amelyben szüleik, nagyszüleik élnek/éltek, amelyben ők maguk is nevelkednek.

IV. Székfoglaló
Informatikai műhely 5-12. osztályos diákoknak, valamint egyetemistáknak. Egyének, csoportok vagy osztályok jelentkezését várjuk. A műhely ideje alatt Székelyföldhöz vagy a székelységhez kapcsolódó interaktív/digitális játékok születnek online vagy offline formátumban.


A csapatok programba való jelentkezését 2017. október 9.-ig fogadjuk az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen.

Részletek a www.tehetsegpont.ro oldalon

emet logoA programot az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatja.

Oktatási programok

Oktatási programok

Tehetséggondozás

Tehetséggondozás

Ifjúsági programok

Ifjúsági programok

Adományozzon!

Adományozzon!

© Amőba Alapítvány
RO – 520014,  Sepsiszentgyörgy
Templom utca 1/A
Tel/Fax: +40-267-351 959

Webdesign: Digital Studio