Amőba Alapítvány
A tudás a legjobb befektetés!
Az Amőba alapítvány 1996-tól kezdődően a közösség szolgálatában áll fejlesztő képzéseivel és tehetséggondozó programjaival. Több-száz pedagógust képezett ki számítástechnika, idegennyelv, projektmenedzsment terén, több száz tanár és diák számára biztosított ECDL és ECL nemzetközi bizonylatokat. A Global Teenager nemzetközi projekt révén Sepsiszentgyörgy nemegyszer vált országos projekt nyílt nap színhelyévé, amely kulturális sokszínűségében vált jelentős eseménnyé fiatalok és tanáraik számára.
Az Amőba alapítvány székhelyének korszerüsítése
Projektazonosító: MHP-RO-1-2018/1-000023
A támogatásnak köszönhetően 2018-ban folytattuk az alapítvány területét körbezáró kerítés felújítását, melynek egy részét a két évvel ezelőtti támogatásból sikerült részben felújítani. Erre a munkálatra a tavaszi és nyár eleji periódusban került sor, amikor erre legalkalmasabb volt az időjárás.
A továbbiakban néhány belső munkálat következett. Az oktatótermekben a központ megnyitása óta használt asztalok felújítására került sor. Azért volt fontos ezeket felújítani, mivel masszív és minőségi asztalokról van szó, kár is lenne kicserélni őket, mivel látszólag még nagyon sok évig tudják szolgálni a hallgatókat, de a 16 év használat során eléggé kopottá, viharverté váltak az asztallapok. Ezek a munkálatok a nyár végén, szeptemberben zajlottak, így sikerült újjá varázsolni a termeket az őszi kurzuskezdésekre.
Szükséges volt még a megvilágítást és a nap elleni sötétítést is megoldani, mert ez mindig is gondot okozott a tetőtéri termekben. Kerültek plussz lámpatestek a plafonra, így az esti órákban sokkal jobb a megvilágítás, az ablakra ragsztott fóliák és sötétítők a délután betűző nap ellen védik a butorzatot.
A számítógépterembe sikerült beszerezni egy okostáblát, teljes felszereléssel, mely sokkal modernebbé és a mai igényeket kielégítővé teszi az oktatást.
Támogató: Bethlen Gábor Alap Zrt.
Interdiszciplináris, tanórán kívüli készségfejlesztő műhelyek - projekt beszámoló
2017 október–2018 május között tíz interdiszciplináris műhelyt szerveztünk meg hét oktatási intézmény bevonásával, Hargita és Kovászna megyékben. A műhelyeket Székelyföldi Kincskereső néven hirdettük meg, és összesen 580 órás tehetségprogram valósult meg 38, 9-18 év közötti diák részvételével, 5 tehetségterületen: néprajzismeret, történelem, környezetvédelem, művészet, informatika. A program egy háromnapos tehetséggondozó táborral zárult, Sepsibesenyőn, Kovászna megyében.
Tematikus tábor - beszámoló
2018 június. 21-24. között tematikus tehetségtábort szerveztünk Sepsibesenyőn a Kincskereső program résztvevőinek.
Pozsonyi csata - tehetséggondozó program és tábor
Az Amőba Alapítvány a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően 2018. január-június periódusban egy interdiszciplináris tehetséggondozó program valósított meg Hargita és Kovászna megyékben, mely egy 3 napos tehetséggondozó táborral zárult Sepsibesenyőn.