Amőba Alapítvány
A tudás a legjobb befektetés!
Az Amőba alapítvány 1996-tól kezdődően a közösség szolgálatában áll fejlesztő képzéseivel és tehetséggondozó programjaival. Több-száz pedagógust képezett ki számítástechnika, idegennyelv, projektmenedzsment terén, több száz tanár és diák számára biztosított ECDL és ECL nemzetközi bizonylatokat. A Global Teenager nemzetközi projekt révén Sepsiszentgyörgy nemegyszer vált országos projekt nyílt nap színhelyévé, amely kulturális sokszínűségében vált jelentős eseménnyé fiatalok és tanáraik számára.
Szakképzéssel a magyar nyelvű oktatásért
Projektazonosító:
A projekt keretében megvalósult egy nyelvi-informatikai képzés textilipari alkalmazottak számára. Összesen 21 személy vett részt az egyenként négyhónapos tanfolyamon a sepsiszentgyörgyi Leineweber valamint a kézdivásárhelyi New Fashion és Zarah Moden készruhagyáraktól, középvezetői beosztásban lévők, akiknek szükségük volt a nyelvi és számítástechnikai kompetenciák fejlesztésére, hogy munkájukat hatékonyabbá tudták tenni ezáltal. A programba beválogatás a szeméyzeti osztályvezetők által javasolt névsor alapján történt.
A képzést mindenki sikerrel elvégezte, 9-en szereztek diplomát angol nyelv és kommunikációból, valamint 12-en számítógépkezelésből, kommunikáció és táblázatkezelés témakörben A résztvevők elégedettek voltak a képzésekkel és utólagos visszajelzések alapján érezhetően javult a kommunikáció a külföldi partnerekkel, és a nyilvántartási - valamint statisztikai adatok kezelésében hasznosítják a tanultakat.
Az Amőba alapítvány több tucat képzést bonyolított le már a Bethen Gábor alap támogatásával, célirányosan, jól meghatározott célcsoporttal. Ezeknek a támogatásoknak köszönhetően valósulhattak meg szakmai képzések faipari és építőipari területen, fejlesztő képzések pedagógusoknak, pályázati menedzsment képzések civil szervezeteknek és közalkalmazottaknak, nemzetközi kompetencia vizsgák és érettségire felkészítők diákoknak, vállalkozói képzések orvosi kabinetek számára, egységes rendszerben zajló felnőttképzési programok a Kárpát-medencében. A képzettek száma meghaladja a tízezret az elmúlt huszonöt év alatt, és ebben a BGA támogatásoknak nagyon nagy hányaduk van.
Támogató: Bethlen Gábor Alap Zrt.
Az Amőba alapítvány székhelyének korszerüsítése
Projektazonosító: MHP-RO-1-2018/1-000023
A támogatásnak köszönhetően 2018-ban folytattuk az alapítvány korszerüsítését. Korábbi évi támogatásoknak köszönhetően sikerült felújítani részben a kerítést, az épület külső falait, idén pedig belső felújításokat végeztünk asztalok, ajtók terén, valamint a tetőszerkezet fa-anyagának felújítását.
Nyár eleji periódusban a fa-anyagok felújítására került sor, amikor arra megfelelő volt az időjárás, hiszen ez egy kinti megközelítést is kívánt a tetőszerkezett alatti részen a falak mentén. Ugyancsak ekkor került sor az ajtók cseréjére is.
Az oktatótermekben a központ megnyitása óta használt asztalok felújításárais sor került. Azért volt fontos ezeket felújítani, mivel masszív és minőségi asztalokról van szó, kár is lenne kicserélni őket, mivel látszólag még nagyon sok évig tudják szolgálni a hallgatókat, de a 16 év használat során eléggé kopottá, viharverté váltak, ezért muszáj volt felújíttatni őket. Ezek a munkálatok a nyár végén, szeptemberben zajlottak, így sikerült újjá varázsolni az őszi kurzuskezdésekre. Szükséges volt még a megvilágítást és a nap elleni sötétítést is megoldani, mert ez mindig is gondot okozott a tetőtéri termekben. Kerültek plussz lámpatestek a plafonra, így az esti órákban sokkal jobb a megvilágítás, az ablakra ragsztott fóliák és sötétítők a délután betűző nap ellen védik az új butorzatot.
A számítógépterembe sikerült beszerezni egy okostáblát, teljes felszereléssel, mely sokkal modernebbé és a mai igényeket kielégítővé teszi az oktatást.
Támogató: Bethlen Gábor Alap Zrt.
Interdiszciplináris, tanórán kívüli készségfejlesztő műhelyek - projekt beszámoló
2017 október–2018 május között tíz interdiszciplináris műhelyt szerveztünk meg hét oktatási intézmény bevonásával, Hargita és Kovászna megyékben. A műhelyeket Székelyföldi Kincskereső néven hirdettük meg, és összesen 580 órás tehetségprogram valósult meg 38, 9-18 év közötti diák részvételével, 5 tehetségterületen: néprajzismeret, történelem, környezetvédelem, művészet, informatika. A program egy háromnapos tehetséggondozó táborral zárult, Sepsibesenyőn, Kovászna megyében.
Tematikus tábor - beszámoló
2018 június. 21-24. között tematikus tehetségtábort szerveztünk Sepsibesenyőn a Kincskereső program résztvevőinek.
Zenei tábor kisiskolásoknak: Mese, ének, tánc!
Az Amőba Alapítvány a Kovászna Megye Tanácsa támogatásának köszönhetően 2019. október 28. – November 01. periódusban egyhetes interaktív foglalkoztató tábort szervezett magyar anyanyelvű kisiskolásoknak Mese, ének, tánc! 2 címmel. A nyári szünetben már volt ennek a tematikájú tábornak egy első fázisa, a gyerekek nagy része már nyáron is részt vett a programban.
Mese, ének, tánc!
Az Amőba Alapítvány a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően 2019. június 24. –28. periódusban egyhetes interaktív foglalkoztató tábort szervezett magyar anyanyelvű kisiskolásoknak Mese, ének, tánc! címmel.
Pozsonyi csata - tehetséggondozó program és tábor
Az Amőba Alapítvány a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhetően 2018. január-június periódusban egy interdiszciplináris tehetséggondozó program valósított meg Hargita és Kovászna megyékben, mely egy 3 napos tehetséggondozó táborral zárult Sepsibesenyőn.